NHL CUP #1 report

přidáno: 15.02.2014 - 23:02

V neděli 15.2. jsme se sešli v naší tradiční klubovně v netradiční sestavě hráčů. Konal se totiž první turnaj pořádaný pro veřejnost v klubovně EuroLAN a to tématický turnaj k NHL 09. Přihlášeno bylo 8 hráčů, z čehož jeden bohužel musel odhlásit účast, na poslední chvíli nám tedy Eliáš ze Soči poslal svůj PC a skoro jsme se divili!

Hráči se začali scházet již před druhou hodinou a kolem půl třetí bylo vše připraveno k losování soutěže. Hráči byli náhodně rozházeni do dvou čtyřčlenných skupin a pomocí čísel poté administrátoři losovali hráčům z náhodných týmů, pečlivě vybraných z okruhu NHL. Někteří s radostí přivítali svoje týmy, jiní se aktuálně chystají vymlátit okna u klubovny

Po rozlosování se na nic nečekalo a spustil se kolotoč zápasů! Hráči ve skupinách neotáleli a prakticky skákali od zápasu k zápasu s nadšením a vervou. Celá skupina přinesla mnoho překvapení, jedním z nich byl například Šimi, který i přes téměř „premiéru“ v NHL 09 dovedl potrápit či porazit zkušené borce z řad EuroLAN. Druhým pak byl právě zmiňovaný Eliášův PC, který ze skupiny postupuje z druhého místa…. Dohrání skupin nám možná trvalo něco málo přes hodinu a hned po dohrání skupin se podle umístění a skóre nasadilo do pavouka.

Pavouk už nám tolik překvapení jako skupiny nepřinesl a papírové předpoklady se plnily. Nakonec nejlepší čtveřice zůstala ve složení Peichy, Miras, Jeřáb a Hody. Peichy s Jeřábem se nakonec utkali v zápase o třetí pozici, který ovládl Peichy. Finálový zápas mezi Mirasem a Hodym byl ale opravdovým finálem! V prvním zápase došlo k přerušení spojení za stavu 1:1 a to jen pár minut před koncem třetí třetiny. Hráči s tak domluvili na opakovaném zápase. Ve třetí třetině musel Hody dotahovat jednogólové manko a pár minut, před konce se Hodymu povedlo vyrovnat na 3:3. Ba dokonce celé prodloužení dovedl ubránit za stavu 3 hráčů proti 5. Na nájezdech nakonec rozhodl jediný nájezd a Hody si odnáší svůj první triumf z akcí EuroLAN. Za zmínku stojí hláška vítěze „Vyhrál Slavkov! My u nás totiž nemáme na práci nic jiného, než trénovat…“ přemýšlím o stěhování.

Úplným závěrem došlo k předání cen. Za EuroLAN dostala nejlepší trojice památeční puky s naším logem a nejlepší 4 hráči obdrželi dárkový poukaz se slevou od obchodu Jarmid.cz. Za ceny i partnerství tak jménem EuroLAN děkujeme obchodu Jarmid.cz a za mediální podporu děkujeme herní skupině euro-liga.

PS: Turnaj měl některé unikáty, jako například neporazitelné PC a nebo Šimiho prosbu testovat golmana Pittsburgu na steroidy – admin team odmítnul.